Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Обговорення всіх питань пов'язаних і не пов’язаних з темою 4х4
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Обережно розвід, кидалово, гопники

Повідомлення Volodymyr »

Файне формулювання, треба запам'ятати :)
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення Volodymyr »

Вчора 15:38 з номера +380 95 606 4021 подзвонило щось невнятне і пробулькотіло що воно помилилось, перед тим пробувало з'ясувати "а куди ж я попав" (звісно що не отримало відповіді).

О 15:40 був дзвінок і відбій з номера +444356458468

В 15:41 прийшла смс з номеру +380 95 870 19 62 з текстом: "Your code (6 цифр)".

І почалось :)
Screenshot_2017-10-14-12-13-05.png
Screenshot_2017-10-14-12-14-50.png
Screenshot_2017-10-14-12-15-12.png
Банальна, примітивна риторика з емоціями і тиском на жалість. Досить дієвий і простий трюк в психології. АЄОЛ - RTFM!

0 16:38 подзвонив банк з київського номеру закріпленого за гарячою лінією банку на мобільний (який вказаний в договорах) і розповіли що дзвонила третя особа в банк і намагалась уточнити змінити певну інформацію, звісно що не пройшла аутентифікацію, також були зафіксовані якісь дії з карткою по яким не було підтвердження (очевидно бракувало коду). Після з'ясування обставин з банком картку було тут заблоковано і закрити взагалі (тобто вона більше не дійсна).

Під час розмови о 16:41 дзвонило то саме писало смс з номеру +380 95 606 4021

О 20:11 подзвонило інше тіло з номеру +380 99 777 3672 і представилось працівником служби безпеки цього ж банку, назвало якесь фанерне ім'я і навіть чотирьох значний персональний номер (оце реально єрунда повна, призначення нагнати якомога більше понту), прочитало моє П.І,П. правда прізвище лише з 4-го разу правильно прочитало, сказало що з карткою проблеми, спиталось чи користуюсь послугами інших банків (цікаве питання чи не правда?). Я сказав що картка заблокована і не треба мені морочити голову. На тому і розійшлись. О 20:13 знову це тело подзвонило і сказало що треба перевірити чи дійсно моя картка при мені, а раптом, то ж давайте звіряти цифри і називає мені перші 4 цифри (теж мені фокус, вони до банку прив'язані), а от далі називати наступні дві і знову "вгадує", а от далі щось не заладилось в нього і цифри пішли не ті, на що він парірува "Ну вы мне дальше поскажите", переборовши бажання послати і граючи вже сміхотворну роль віри що це сісюсіті бану "видштампував" по інструкції що ніяки цифри я його називати не повинен, раз він сісюріті банку то номер картки і так має бачити. На що воно "плюнуло" на прощання фразою "тогда ми нэ сможем востонавіть вашу карту" і повісило трубку. Ту певне був осатаній розрахунок на те що картка мені потрібна і захочу розблокувати чи щось таке. До того тіло було вельми ввічливе, перепрошувалось за пізні дзвінки в дуже величні формі (працівники таким не страждають, якщо є проблема то вони її вирішують, намагаючись врятувати гроші клієнта, а не розпинаються про в побажаннях гарного вечора, приємних вихідних і т.п., так вони ввічливі, в міру 1-2 слів, але не 2-3 речень з дефелядами).

Всі номера звісно злиті в банк. Пару прости рекомендацій від банків Не повідомляти третім особам жодних даних під жодним приводом, а "працівникам і працівникам банку жодних технічних даних карток номер і т.п.), адже все це і так в них є. І все що вони можу перевіряти це ваші паспортні дані з метою встановити ви це чи не ви. Але тоді треба бути переконаним що говорити саме з працівником банку (номер телефону з якого телефонують і т.п.), можете перервати розмову і сказати що самі зателефонуєте на гарячу лінію банку. В моєму випадку номер з якого телефонували це номер банку + працівник назвав частину закритих даних.

Чогось надзвичайного чи специфічного в цій історії не бачу, хіба окрім того як пробували щось зробити з карткою не знаючи номер (остатній дзвінок з вгадуванням цифр) і головне - звідки витік інформації відбувся (джерел доста, але є над чим подумати).

Дотримуйтесь простих правил безпеки, побільше скептицизму і недовіри в таких речах і трохи цинізму ;)
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення robosol »

"переслати смс назад" - шедеврально.
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення Volodymyr »

І це після фрази "я вам случайно прислал смс" - БСК!
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
TarasKo
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 54
З нами з: 18 квітня 2015, 20:47
Ім'я: Тарас
Авто: Nissan Patrol 60 SR *2

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення TarasKo »

Найбільше уваги приділіть старентким родичам та знайомим. Ледве встиг закрити депозитну картку жінчиної тітки, по телефону розплела все, сівіві 2, номер, дату експірієда, всі персональні дані. Щастя, нарвались на лінивих кідалов, банально 2 години профукали. Хай так тримають
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення Alex67 »

Поділюся свіжим, огранізованим обманом від ОЛХ - називається "безкоштовна доставка". Знайшов потрібне обладнання, уточнив із продавцем голосом що є в наявності і замовив через цю послугу - хотів зекономити на доставці, бо трохи важить. Щоб отримати цю послугу треба оплатити карткою пряо на сайті ОЛХ. Оплатив, але ОЛХ не передав дані продавцю, відповідно той не відправив мені, а за два дні кошти "автоматично повернулися" - щоправда, вже за винятком комісії, яку не повертають у випадку відміни угоди. Про що немає ніяких повідомлень заздалегідь, навпаки є реклама що "всі кошти повернуться". Як кажуть, зі світу по нитці - для хитрого сорочка :-(
Олексій
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення max »

Тут на днях Укрсиб попав на атаку, зараз переробляють картки купі народу. Виглядало так що якись канадський універ святого якогось-там знімає 1 канадський цент, що далі незнаю, бо Укрсиб відразу після цієї операції блокує картку. Питання - як злилась інфа по купі (сотні) карток ... ?
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення Volodymyr »

max писав:Тут на днях Укрсиб попав на атаку, зараз переробляють картки купі народу.
Звідки інформація? Бо я щось це в захваті через іх прой.би платити за нову картку.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Обережно - шахраї, розвід, кидалово, гопники

Повідомлення max »

Прийшла смс
Зображення
Суть - тре заплатити 1% від вартості ВВ Поло (4 тис грн), тіпа податок за приз :lol:
Відповісти