Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Хайджеки, сандраки, компресори, туристичне спорядження, одяг, провіант, технології виживання
Відповісти
BarryBuster
Повідомлень: 11
З нами з: 28 квітня 2016, 13:27
Ім'я: Любомир
Авто: Nissan Patrol y61
Звідки: Львів

Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення BarryBuster »

Прохання про пораду: Які є практичні рекомендації з приводу вибору бензопили?
1) Бренд, марка
2) Потужність
3) Додаткові до пили аксесуари (запасний ланцюг, ємність для пального, тощо)
4) Де купити у Львові?
5) Поради щодо транспортування в поїздці
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення bugan »

Перед тим, як вибрати бензопилу, потрібно визначитися з основним її застосування.

До першої групи належать побутові бензопили, які призначаються для виконання разових, епізодичних робіт на присадибній чи присадибній ділянці. Зазвичай вони не відрізняються високою потужністю і відмінно підходить для заготівлі дров для багаття, мангала або каміна. Мінімум функціональних можливостей поєднуються з малою вагою, зручністю експлуатації і порівняно невисокою ціною. Середній період їх використання дорівнює 40 хвилин в день або 20 годин в місяць.

Друга група включає в себе бензопили напівпрофесійного рівня. Вони використовуються при виконанні практично будь-яких ремонтно-будівельних і лесозаготовочных робіт. Єдиний їх недолік полягає в неможливості безперервного використання протягом тривалого часу. Зазвичай вони застосовуються для різання сучків на лісоповалі.

Третя група - це професійні бензопили, які володіють високою потужністю, що перевищує 2,5кВт. Їх функціональні і експлуатаційні можливості досить великі. Агрегат можна використовувати щодня по 10-16 годин в будь-яку погоду і в будь-який час року. Як правило, це «вальні» бензопили - основний інструмент на лісоповалі. Вони виготовляються з особливо міцних матеріалів, тому їх ресурс перевищує 1500-2000 мотогодин, що в 3 рази вище, ніж у побутових моделей.

За потужністю пили поділяються на:
– 1,5-2,0 кВт – побутові бензопили. Підходять для розпилювання дерев невеликого діаметру і протягом не більше 20 годин на місяць;
– 2,0-3,0 кВт. – напівпрофесійні бензопили. Використовуються для розпилювання дерев середнього діаметра і протягом не більше 200 годин на місяць;
– більше 3,0 кВт – професійні бензопили. Використовуються для розпилювання дерев великого діаметру протягом більше ніж 200 годин на місяць.

Чим більша потужність бензопили, тим більше і її вага.
Бензопили бувають такої ваги:
– 4-4,5 кг. – побутові
– 4,5-5,5 кг. – напівпрофесійні
– більше5,5 кг. – професійні

Шина – це те, на чому кріпиться ланцюг. Від її довжини залежить діаметр дерева, який Ви зможете розпиляти за один раз. Довжина шини залежить від потужності пилки – чим більша потужність, тим довшу шину можна використовувати.
Шини бувають наступні:
– 30-35 см. – можна перепиляти дерево товщиною 25-30 см. за один раз, або 50-60 см., якщо пиляти з двох сторін;
– 40-45 см. – можна перепиляти дерево товщиною 35-40 см. за один раз, або 70-80 см., якщо пиляти з двох сторін;
– більше 45 см. – використовується для спилювання товстих дерев з діаметром більше 80 см.

Крок ланцюга – це відстань між двома найближчими зубами ланцюга. Чим більший крок ланцюга – тим продуктивніша робота пилки, але одночасно з тим більшими є вібрація і шум.
Крок ланцюга буває такий:
– 0,325 дюйма – використовується на побутових пилах. Він має невелику продуктивність, але і менший шум та вібрацію;
– 0,375 дюйма (часто пишуть 3/8) – використовується на напівпрофесійних пилах. Має середню продуктивність та середній шум і вібрацію;
– 0,404 дюйма – використовують на професійних пилках. Має велику продуктивність, але і значний шум та вібрацію.

Однією з основних небезпек при використанні бензопили є так званий зворотний удар. Він трапляється тоді, коли шина пилки зустрічається з якоюсь твердою поверхнею і пилку автоматично відкидає назад. Для захисту від цього на пилі повинна бути спеціальна ручка-щиток, яка при зворотному ударі автоматично зупиняє ланцюг бензопили.
Якщо Ви не збираєтеся професійно валити ліс, Вам буде достатньо бензопили потужністю 1,5-2,0 кВт. з довжиною шини 40-45 см. і кроком ланцюга 3/8.

Лідерами можна назвати відомі торгові марки STIHL, HUSQVARNA і JONSERED. Всі ці компанії мають довгу історію і багаторічний досвід виробництва високоякісних бензопил.

Вибираючи пилку обов'язково потримаєте її в руках. Не варто робити покупку грунтуючись тільки на рекламі виробника і стандартних характеристиках виробу. Правильно пилку необхідно вибирати таку, якою вам буде зручно користуватися, звертаючи увагу на розташування і форму важелів управління.
Востаннє редагувалось 19 липня 2016, 16:11 користувачем bugan, всього редагувалось 1 раз.
Під сидячий зад долар не засунеш.
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення krust »

Хускварна, штиль. Бак на 5-10 лiтрiв. Масло.
Э такI чехли на бензопили пластмасовi, вот на верх можна кинути ii. То з досвiду мого, була партнер, там вродI як по хускварнI робилась вона, то пиляла файно, ланцюг правда розтягувався.
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення Volodymyr »

BarryBuster писав:1) Бренд, марка
Stihl, Husqvarna.
BarryBuster писав:2) Потужність
1.5 - 2.5 КВт. Потужніше це вже промислові, там відповідна ціна.
Шина 35 см, більша немає сенсу для бездоріжжя. То вже промислові стандарти 45 і далі. В них відповідна ціна в т.ч. і ланцюги дорожчі та потрібно потужнішу пилку. Шина 35 см підходить для дерев діаметром 30 см. в один прохід. Відповідно якщо з різних сторін до до 60 см. Якщо вже нікуди не дінишся і лежить щось товстіше, випилювання блоками, тоді там немає різниці яке дерево, питання часу, пального і ланцюгів.
BarryBuster писав:3) Додаткові до пили аксесуари (запасний ланцюг, ємність для пального, тощо)
Додаткові ланцюги (2-3 шт), ключ, викрутка (як правило йде в наборі з пилкою), кожух для шини, канісра 2-5 літри вже розведеного бензину для мотора, мастило для ланцюга 1-2 л, додатково мастило для мотора, свічка та фільтр якщо пилка не нова.
BarryBuster писав:4) Де купити у Львові?
Корунд на Кн. Ольги поруч з мостом через В.Великого, базар торпедо.
BarryBuster писав:5) Поради щодо транспортування в поїздці
Бережи шину. Мінімум це кожух на шину, максимум кофра. Треба брати до уваги що пилки часом течуть (пальне, мастило).
Розведене пальне більше 3-х місяці не радять використовувати.

+ профілактика.

В мене зараз Stihl MS 230 C + кофр.
Stihl MS 230 C-BE бензопила, шина 35 см
Stihl MS 230 C-BE бензопила, шина 35 см
MS 230 C-BE бензопила, шина 35 см.jpg (40.2 Кіб) Переглянуто 8610 разів
Stihl Футляр для бензопил
Stihl Футляр для бензопил
Футляр для бензопил.jpg (68.02 Кіб) Переглянуто 8610 разів
До того був Stihl MS 211 + набір для заточки (непотрібна річ, якщо є запасні ланцюги) - поїхало в АТО.
Stihl MS 211 бензопила, шина 35 см
Stihl MS 211 бензопила, шина 35 см
MS 211 бензопила, шина 35 см.jpg (36.79 Кіб) Переглянуто 8610 разів
Офіційний Stihl буває Німецький, США та Китай. Осатаній відрізняться ціною та якістю.


Також працюють і живуть усілякі інші бензопили, в тому числі китайські за 50$.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення bugan »

Під сидячий зад долар не засунеш.
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення Volodymyr »

bugan писав:Перед тим, як вибрати бензопилу, потрібно визначитися з основним її застосування.
Просили ж власний досвід, а не нагуглити ( http://101dizain.com.ua/benzopia-dlya-d ... efault.htm ) та ще відео як користуватись.

(с) Вікіпедік. Людина яка знає про все - нічого.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення bugan »

Volodymyr писав: Просили ж власний досвід, а не нагуглити. та ще відео як користуватись.
Інфо зібрана з декількох статтей, які я читав раніше, коли вибирав пилу. А якщо йдеться питання про вибір пили, то відео по користуванні не зашкодить.

Правда ту що я хотів купити, так і не купив, через ціну. Купив в Епіцентрі саму дешеву китайську за 400грн. Вже десь 5 років користуюся. Купу дерев попиляв на дачі, використовували при будівництві, багато дров напиляв. Працює хоч би що. Правда рідний ланцюг скоро стерся. Купив хороший і ніяких проблем.
Під сидячий зад долар не засунеш.
BarryBuster
Повідомлень: 11
З нами з: 28 квітня 2016, 13:27
Ім'я: Любомир
Авто: Nissan Patrol y61
Звідки: Львів

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення BarryBuster »

Дякую за поради, вони дійсно допомогли у виборі. Куплено Stihl в Корунді на княгині Ольги, як і порадив пан Volodymyr ! І відео про те, як користуватися пилою також було не зайвим, зо що окреме дякую пану bugan !!!
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Пила, бензопила, бензинова пила, бенз. пила

Повідомлення Volodymyr »

Що саме взяв?
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Відповісти