Аккумулятор і генератор

Електрика, світло, АКБ
Відповісти
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Аккумулятор і генератор

Повідомлення AM »

Хто технічно грамотний - просвітіть. В мене аккум 100Аг, генератор - 65А. Чим грозить така комбінація? Чи може вона привести до виходу з ладу АКБ або гени? Ну і чи необхідно ставити більший генератор?
Аватар користувача
Alex_L
Повідомлень: 607
З нами з: 17 червня 2008, 21:31
Ім'я: Олександр
Авто: Колись був ARO 10.4, Daihatsu ROCKY F75 2.8TD, BMW 315 E21
Звідки: Львів

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Alex_L »

Нічого страшного, просто коли ти запалюєш всю свою "йолку" гени може не вистачати, тоді батарейка іде в розряд. Порахуй який струм беруть всі лямпки і будеш знати точно.
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Volodymyr »

Краще не порахувати і поміряти.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
Alex_L
Повідомлень: 607
З нами з: 17 червня 2008, 21:31
Ім'я: Олександр
Авто: Колись був ARO 10.4, Daihatsu ROCKY F75 2.8TD, BMW 315 E21
Звідки: Львів

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Alex_L »

ну то треба ампермометр мати ;)
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення AM »

А амперметр є на тих тестерах, що мають електрики? І як тоді міряти, підключати по черзі в кожне коло, чи міряти загальне падіння амперажу з навантаженням і без?
І ще - зараз щоб в -20 мені завезти машину приходиться десь по 4 раза покрутити стартером впродовж 2 сек. То поїздки в 20-30 хв з вкюченою пічкою хватить щоб дозарядити акум до повного? І чи взагалі його можна зарядити до повного 65-ти амперним генератором? Бо дехто говорять, що аккумулятор зарядити повністю не можна якщо гена менше (типу як у мене - 100 і 65А).
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення robosol »

Конечно зарядиться (аккума довго не забезпечила би живленням авто). Коли споживання загальне (повне) менше тих 65А - тоді і заряжається. Чим більше споживачів (фари, обігріви, вентилятори) тим більше струму потрібно від джерела (генератора/аккумулятора), тим менше залишається на зарядку аккуми, а в деяких випадках, коли не хватає потужності генератора - йде в розряд аккума.
Тому важливо щоб середне споживання по авто витягував генератор. Особливо зимою, коли аккумулятору і так не легко (в холод замерзає електроліт, падає ємність, щей при старті треба довше маслати щоб загустіле масло провернути разом з коленвалом).
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення myshketer »

Тестером можно мерять только силу тока, чтобы узнать, хватает ли генератора?
А если померять напряжение? У меня, когда я включаю фары напряжение сразу падает на 0.3-0.5 Вольта... Наверное, если оно падает меньше 12, то идет уже разряд акума.
Но про заряд акума мне тоже интересно - сколько надо времени при минимальном напряжении?
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Katonych »

Падает 0.3-0.5 в каком месте?
Ты меряешь на акб или на генераторе?
Там на проводах теряется дофига, чем больше потребление => больше ток => больше падение на проводах, так-как U=IR
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення myshketer »

На генераторе - меряли тестером. Я после того, как искупал его, пришлось релюху менять - раньше не обращал внимания, а теперь вот наблюдаю.
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Katonych »

Если на генераторе падает - то причина скорее-всего в генераторе, т.е. щетках (ну или контактах вообще). РР - сомнительно. хотя зависит от исполнения.
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення автобат »

Я не спец. На скількі я розумію, потужність акума повинна бути меньшою від потужності генератора, тоді Акум буде заряджатись. Тобто 100 генератора цілком вистачае для нормальной експлуатації 65 акуми, навіть 100 акум буде працювати в нормальному режимі. А вот навішані гірлянди треба вираховувати. Лебідка садить акум, але це короткочасне дійство, після якого на працюючему двигуні батарея швидко підзаряджуется.
Крім того, ісправний генератор видае напругу 13,4-13,8 вольт. Якщо ці показники меньше, значіть діодни мости, щітки або обмотка несправні. Якщо - більше, значить несправне реле-регулятор напруги. Перша приводить к висаджуванню акуми, друга до википання електроліту і передчасної сульфатації пластин.
Також дуже суттево, щоб не було замикання в проводці. Забита болотом лебідка привела до того, що акума безповоротно сіла. Це було в мене. Радіо, радіоантена, яка мае замикання - теж може бути причиною, да і крім них проводка може мати кілька ізянів. Треба всі операції з підключенням додаткових електроприладів робити грамотно і акуратно.
Можливо щось написав не правильно або сумбурно. Не дуже памятаю придбані в юності постулати.
І, взагалі, з електрикою я ніколи не дружив
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Katonych »

Стоп-стоп, не надо сравнивать тёплое с мягким. Генератор характеризуется максимальным током, который он способен выдавать - ну например 100Ампер.
Акб - ёмкостью, то-есть 100Амперчасов это значит, что он способен один час выдавать 100 Ампер или 100 часов - один ампер. (ну это образно. там ещё есть понятие кривых разряда итд)
Ещё акб характеризуется максимальным током отдачи - т.е. есть некоторые рассчитаны выдавать сразу огромный ток (актуально для стартера, лебедки) а некоторые - равномерно меньший ток (доп. оборудование, холодильники итд)
Ещё у акб есть максимальный ток зарядки (обычно народ эмпирически счиает "ёмкость разделить на 10 будет нормально"), максимальное напряжение зарядки, например 14.3вольта (актуально для гелевых акб).

как-то так, вкратце. То-есть 100 генератора не сильно связаны с 100 акб.
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення Alex67 »

Маю досвід нормальної експлуатації генератора 70А (штатний дефендеровський) і пари акумуляторів 75А+100А. Акумулятори включені через реле напруги, яке у першу чергу заряжає акум 75А (стартерний та штатне обладнання авто), і тільки після досягнення напруги 13.7В (еквівалент 75% заряду акумулятора) підключається друга АКБ 100А яка живить додаткові споживачі (додаткові пічки, лебідку, помпи, музику, ...). Улітку коли додаткових споживачів мало все зовсім нормально. А от коли доводиться вмикати багато додаткових споживачів (нічне вінчування наприклад) то явно генератора бракувало. На моєму авто є два варіанти виходу із ситуації - військовий (другий генератор на 70А) та цивільний (генератор 150А). З огляду на кошторис поставив один потужніший генератор, результат - швидша зарядка акумуляторів і у середньому більш щадящий режим роботи генератора (50-60% нормальної потужності) і відсутність проблеми перегріву генератора.
Олексій
Аватар користувача
tad100
Повідомлень: 1972
З нами з: 18 березня 2005, 18:29
Ім'я: Тарас
Авто: Mitsubishi L200 2007. Isuzu Trooper, 1988
Звідки: Львів

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення tad100 »

Без цифр, за рік вбив аккумулятор на 100 при генераторі на 60. Причина вбивства - постійний недозаряд. У випадку твоєї Уазки можно отримати анологічний результат. Просто в машини яка їздить 300 км в місяць, і працює на лебідках, буде постійний недозаряд від любого генератора, тому класно, якщо є можливість підзаряжати стаціонарно. Тому не парся. Великий акумм це добре.
Как свищет ветер осенний!
Тогда лишь поймете мои стихи,
Когда заночуете в поле.
МАЦУО БАСЁ из ипонии давно помер.
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Аккумулятор і генератор

Повідомлення myshketer »

Андрей, а зачем тебе акум на сотню? у тебя ведь бензиновый двигатель, порталы и 35" - ты легко заводишься и мало лебедишься :D
Відповісти